foto na milankanya.com
hlaska na stranke milankanya.com

S volavkou na pláži

 

volavka-zltoprsta-egretta-thula-2

Fotografovanie volaviek v trópoch je na hony vzdialené fotografovaniu v Európe. A to doslova! U nás je úniková vzdialenosť volaviek niekoľko sto metrov. V trópoch je to niekedy len 10-20 metrov.
volavka-zltoprsta-egretta-thula

volavka žltoprstá (Egretta thula)

 

Pred presunom na poloostrov Osa Peninsula sme strávili dva dni v oblasti okolo Dominicalu. Posledné ráno pred odchodom sme sa rozhodli venovať fotografovaniu volavky žltoprstej na neďalekej pláži.


volavka-zltoprsta-egretta-thula-2volavka žltoprstá (Egretta thula)


Ráno sme sa pred svitaním vybrali na pláž, ktorú deň predtým overili Radek a Pali. Volavka na nás už čakala. Podľa informácií od Ondra, je to stará harcovníčka a na tejto pláži je deň čo deň už pár rokov.


volavka-zltoprsta-egretta-thula-5volavka žltoprstá (Egretta thula)


Fotografovanie na pláži má svoje čaro. Prílivové vlny vás kompletne zmáčajú a niekedy si to odnesie aj technika. Zároveň bojujete s farebnou vyváženosťou fotografie, keďže buď je tma alebo odrazy slnka od vody spôsobujú prepaly. Biela farba volavky vám dovolí fotiť len prvých pár minút po východe slnka, pokiaľ nie je ešte príliš silné svetlo. Potom jej biela farba vytvára rovnako prepaly.


volavka-zltoprsta-egretta-thula-4volavka žltoprstá (Egretta thula)


Toľko krátko o jednej volavke na slávnych plážach Dominicalu. Nabudúce už asi dám nejakých kolibríkov, ktorých mám asi na polovici všetkých fotografií :) .

Zdieľaj:
  • Facebook
  • Print
  • Google Bookmarks