foto na milankanya.com
hlaska na stranke milankanya.com

Tukany (Kostarika)

 

tukan žltohrdlý (Ramphastos sulfuratus)Upravil som pár fotografií tukanov, ktorých sme stretli na výprave po Kostarike začiatkom roka 2011. Ani po roku od návratu nemám spracované a publikované všetky fotografie z tejto cesty. Pokúsim sa na tom zapracovať a formou krátkych článkov sa s vami podeliť o tie z môjho pohľadu najvydarenejšie.
arassari pestrý (Pteroglossus torquatus)


arassari pestrý (Pteroglossus torquatus) [Canon EOS 5D Mark II, 300 mm, F 4, 1/6400 sec, ISO 3200]


Turialba bola nielen miestom výskytu najmenšieho druhu kolibríka ale aj miestom kde sme mali možnosť fotografovať asi najkrajšieho z tukanov. Presne podľa hodiniek sa o 6:00 zlietali na kŕmenie pri našej lodge. Najväčšiu radosť mám z fotografie arassariho sediaceho v tieni vzdialeného stromu s pozadím osvetleným svetlom vychádzajúceho slnka. Paradoxne na tejto fotografií nie je vidieť jeho krásne farby. :)


arassari pestrý (Pteroglossus torquatus)

arassari pestrý (Pteroglossus torquatus) [Canon EOS 5D Mark II, 300 mm, F 4, 1/200 sec, ISO 3200]


Prekrásne sfarbenie arrasariho vidno až na tejto fotografií. Tu sedí na konári neďaleko našej lodge a pozerá čo za dobroty sa podávajú. Do pozornosti dávam hodnotu ISO 3200 pri ktorej to bolo fotografované keďže bola ešte skoro tma. 5D MKII však dokázal s prijateľným šumom vyfotografovať tohto krásavca aj v takýchto svetelných podmienkach.

 

 

tukan žltohrdlý (Ramphastos sulfuratus)

tukan žltohrdlý (Ramphastos sulfuratus) [Canon EOS 5D Mark II, 300 mm, F 4, 1/200 sec, ISO 2000]


Tukana žltohrdlého som vyfotografoval na ostrove Osa Peninsula. Tesne po východe slnka sa zlietlo pár jedincov len kúsok od nášho ubytovania. Väčšinu času boli vysoko v korunách stromov a nebolo možné ich fotografovať. Podarilo sa mi nájsť miesto a uhol kedy som mohol jedného vyfotografovať aj s vychádzajúcim slnkom, ktoré ho osvetľovalo z ľavej strany.

 

tukan žltohrdlý (Ramphastos sulfuratus)tukan žltohrdlý (Ramphastos sulfuratus) [Canon EOS 5D Mark II, 300 mm, F 4.5, 1/320 sec, ISO 2000]

 

Posledná fotografia je taktiež z Osa Peninsula. Na tých malých červených plodoch si tukany pochutnávali.

Zdieľaj:
  • Facebook
  • Print
  • Google Bookmarks