foto na milankanya.com
hlaska na stranke milankanya.com

Žaby Kostariky

 

zaba1Pri plánovaní cesty do Kostariky bolo fotografovanie  tropických rosničiek a listovníc medzi hlavnými cieľmi cesty. To sme však netušili, že to nebude vôbec také ľahké ako sme si mysleli.
zaba5Cruziohyla calcarifer

 

 

Každý čo niekedy fotografoval žabu si povie veď to je jednoduché. Dám ju kam chcem, väčšinou chvíľu postojí kým sa vyfotografuje a hotovo. Ono je to pravda ale v trópoch tomu predchádza jeden detail. Treba ich najskôr nájsť :) . To by nemal byť tiež veľký problém, však ich zvuky počuť na veľkú vzdialenosť a stačí sledovať zvuk a máme vyhraté.


zaba1Cruziohyla calcarifer


Realita v trópoch je ale iná. Kým ropuchy nie je problém nájsť pod skoro každou lampou, nájsť rosničky a listovnice je priam nadľudský výkon. Skoro každú noc sme vyrážali s baterkami a čelovkami na lov. Nachádzajú sme anolisy, ropuchy, množstvo hmyzu ale to bolo asi tak všetko. I keď sme ich počuli nemohli sme žiadnu nájsť. Vždy keď sme sa blížili k známemu zvuku stíchol. Márne sme sa pozerali po všetkých listoch. Za celý čas sme takto našli len 3-4 malé rosničky a ani jednu listovnicu.


zaba10

Cruziohyla calcarifer


Posledný deň pred odletom sme chceli stráviť relatívne v oddychovom tempe a preto sme zvolili návštevu La Paz. V nej sa nachádza jedna sekcia s listovnicami, kde sme si ich mohli v kľude vyfotografovať. Nie je to celkom môj štýl. Najradšej fotografujem divoké zvieratá vo voľnej prírode. Jedinou poľahčujúcou okolnosťou je fakt, že nie sú v teráriách zatvorené ale navoľno v jednej veľkej miestnosti. Vtipné je, že zo začiatku sme mali aj tu veľký problém vôbec niektorú z nich nájsť.  Snáď sa mi pri budúcej ceste podarí vyfotografovať ich aj voľne v prírode.


zaba9Agalychnis callidryas

 

zaba2Cruziohyla calcarifer

 

zaba8Agalychnis callidryas

 

zaba3Dendropsophus ebraccata

 

zaba7Agalychnis callidryas

 

zaba4Agalychnis callidryas

 

zaba6Agalychnis callidryas

Zdieľaj:
  • Facebook
  • Print
  • Google Bookmarks