foto na milankanya.com
hlaska na stranke milankanya.com

Autor

 

Odmalička ma fascinovala divoká príroda. Prírodopisné dokumenty o žralokoch, krokodíloch, hadoch, levoch….. som hltal s otvorenými ústami.

 

Ďalším mojim krokom k fotografovaniu prírody bola teraristika. Pri teraristike som strávil dlhé hodiny pozorovaním správania sa hadov a iných studenokrvných predátorov.

 

Fascinovaný ich krásou som usúdil, že by bolo vhodné túto krásu zachytiť aj inak ako v mojej pamäti. Cez prvé digitálne fotoaparáty, ktorých kvalitu predčia dnes aj „mobily pre dôchodcov“, neskôr kompakty som sa dostal až k zrkadlovkám.

 

fotografovanie v bažinách Pantanalu (Brazília 2009)

Prvým objektom môjho fotografovania boli hady v teráriách. Po určitom čase som sa zameral na plazy žijúce v našej prírode. Dodnes najradšej fotografujem práve týchto studenokrvných predátorov ale nepohrdnem akýmkoľvek zvieraťom. V roku 2009 som sa prvýkrát (a verím, že ani zďaleka nie posledný) vybral fotiť divokú prírodu do trópov. Cieľom našej výpravy bol „najväčší močiar sveta“ brazílsky Pantanal.

 

nie je to síce môj štýl ale aj takto môže vyzerať wildlife fotografovanie na zakŕmených lodgiach v Kostarike 2011

 

kostarika

ako to už býva za vaším chrbtom sa často deje viac ako pred vašimi očami (morská lagúna – fotografovanie v Kostarike v roku 2014)


Začiatkom roku 2011 som spolu s Radkom a Palim navštívil ďalší fotografický raj, tentokrát v Strednej Amerike – Kostariku. Táto krajina mi učarovala natoľko, že sa sem plánujem vrátiť. Ak by sa ma niekto pýtal kde na svete by som chcel žiť, odpoviem jednoznačne v Kostarike. Vyspelá krajina, neskutočne nádherná príroda, krajina s najväčším pomerom chránených území v pomere k celkovej rozlohe, príjemní ľudia atď.. Proste Švajčiarsko Strednej a Južnej Ameriky.


nádherné pobrežie v NP Bundala (Srí Lanka 2011)

 

ťažký kaliber na lov bezozbraní Uda Walave (Srí Lanka 2011)


Koncom roka 2011 som sa pridal k fotografickej výprave na ostrov Cejlón (Srí Lanka) v indickom oceáne. Po cestách do Južnej a Strednej Ameriky som chcel vidieť ako vyzerajú trópy aj v Ázii. A neľutujem. Srí Lanka kypí životom len ktovie na ako dlho…

fotografovanie svišťov a kamzíkov v Tatrách

 

najčastejší výhľad pri fotení u nás -  z môjho fotokrytu

 

keď fotím u nás je vždy dosť času aj na oddych a vymakanie fotografií

 

Napriek cestám do nádherných krajín sveta prekypujúcich životom sú pre mňa najcennejšie moje fotografie spravené na Slovensku a Maďarsku. tieto fotografie bolo oveľa ťažšie získať. Mal som čas sa zvieratám venovať oveľa dlhšie a preto sú pre mňa vydarenejšie a cennejšie ako tie z ciest po svete.

 

fotak

fotografovanie sýkoriek na záhrade :)

Zdieľaj:
  • Facebook
  • Print
  • Google Bookmarks